+

مسابقه خنده دارترین شغل آینده

۲۲ بهمن ۱۳۹۶

جیمز آلن دیتور (James Allen Dator) به حق یکی از ارکان آینده پژوهی است. دیتور در حال حاضر استاد و مدیر مرکز مطالعات آینده در دانشگاه هاوایی است. او در ایران نیز چهره ای شناخته شده دارد. اگر همین نام یا نام جیم دیتور (Jim Dator) را در اینترنت جستجو کنید، می توانید با پژوهش های گسترده او در زمینه آینده پژوهی آشنا شوید. از منظر دیتور سه مسئله مهم در حوزه مطالعات آینده وجود دارد که اصطلاحا به آنها قوانین دیتور می گوید. البته نه قانون به معنای علمی آن بلکه بیشتر می خواهد توجه ما را به این سه مسئله جلب کند.

می توانید از اینجا به صورت مفصل در مورد این سه قانون بخوانید.

اما قانون دوم دیتور می گوید: هر ایده به دردبخوری در مورد آینده، باید مسخره به نظر برسد «Any useful idea about the futures should appear to be ridiculous».

همین قانون دست مایه ی فکری ما شد تا مسابقه ای با عنوان «خنده دارترین شغل آینده» ترتیب دهیم. مسابقه ای که در آن از شرکت کنندگان می خواهیم به آینده فکر کنند و خنده دارترین شغلی که به نظرشان می رسد را برای ما ارسال کنند.

ایده خنده دارترین شغل های آینده از این جهت برای یک آینده پژوه مهم هستند که در مورد آینده اند.

مسئله این نیست که چقدر این شغل با واقعیات امروز ما همخوانی داشته باشد بلکه دقیقا مسئله این است که در تضاد با واقعیت های امروز، ولی باورپذیر باشد. ما همه ایده ها را به دقت خواهیم خواهند و در مراسم گرامی داشت روز جهانی آینده به بهترین ایده ها (در واقع خنده دارترین ایده ها) جوایز خوبی تعلق خواهد گرفت.

 

نتایج مسابقه خنده دارترین شغل آینده

 

دیدگاه‌تان را ارسال کنید ...


*

code

. logo-samandehi تایید