امروز۵ آبان ۱۴۰۰

دانشگاه‌های برتر، راهگشای ابرچالش‌های جهانی

دومین رتبه‌بندی سالیانه تحصیلات تکمیلی تایمز نشان می‌دهد که چه دانشگاه‌هایی بر روی رفاه اجتماعی و اقتصادی دنیا اثرگذارند. این رتبه بندی، راه را به منظور فائق آمدن به چالش‌هایی از جمله تغییرات اقلیمی، آلودگی و کمبود آب هموارتر می‌کند.

تنها در طی ۱۲ ماه گذشته، دانشگاه‌های دنیا راه‌حل‌هایی را از داروهایی کمک-تنفسی به منظور حفظ و بهبود زندگی بیماران کرونایی گرفته تا بهره‌گیری از پتانسیل فناوری انرژی پاک سلول‌های سوختی ارائه داده‌اند.

رتبه‌بندی سالیانه تحصیلات تکمیلی تایمز، اقدامات انجام‌شده از سوی مؤسسات آموزش عالی جهان را برای تحقق ۱۷ هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد مورد تأکید قرار می‌دهد و به این طریق به رفاه اجتماعی و اقتصادی دنیا کمک می‌کند.

آینده پژوهی

20 دانشگاه برتر دنیا از لحاظ تأثیرگذاری جهانی

رتبه‌بندی سالیانه تحصیلات تکمیلی تایمز در سال ۲۰۲۰ میلادی

 

برای مشاهده جایگاه دیگر دانشگاه‌های دنیا، کلیک کنید.

برنامه ریزی استراتژیک و آینده پژوهی

دانشگاه آکلند، در کشور نیوزیلند برای دومین بار متوالی در صدر جدول برترین دانشگاه‌ها و بالاتر از سه دانشگاه در کشور استرالیا قرار گرفت. دانشگاه‌هایی از کشورهایی با اقتصاد در حال توسعه بین ۲۰ دانشگاه برتر بیش‌ترین جایگاه را ازآنِ خود کرده‌اند و دو دانشگاه تازه‌ وارد دیگر در جدول ۲۰ دانشگاه برتر شامل دانشگاه تونگجی چین که در رتبه ۱۳ و دانشگاه شهر سائوپائولو کشور برزیل در رتبه ۱۴ هستند. مدیریت استراتژیک در دانشگاه

  • اهداف همگانی:

چشم انداز اهداف توسعه پایدار نقشه راه سازمان ملل متحد تا سال ۲۰۳۰ بر مبنای ساختن دنیایی بهتر- برای مردم و کره زمین- است.

این اهداف که در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط همه کشورهای عضو سازمان ملل به تصویب رسید، همه ملت‌ها را به منظور پایان دادن به فقر و گرسنگی به همکاری دعوت می‌نماید، در حالی‌که مجموعه‌ای از نیازهای اجتماعی از جمله دسترسی همگانی به تحصیل و آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و آب پاک را نیز مطرح می‌کند.

آینده پژوهی آموزش عالی

اهداف توسعه پایدار سازمان ملل

اهداف توسعه پایدار سازمان ملل

کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اهداف توسعه پایدار سازمان ملل

آینده نگاری و آینده پژوهی

به منظور تحقق این اهداف، کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه دریافته‌اند که استراتژی‌های تقویت رشد اقتصادی، شکوفایی و رونق باید با ایجاد جامعه‌ای برابرتر که از محیط‌ زیست محافظت می‌کند، همگام شود.

 رتبه بندی بین المللی تحصیلات تکمیلی مؤسسه تایم، علاوه بر تعیین جایگاه هر دانشگاه، نقشه عملکرد آن‌ها را در راستای اهداف توسعه پایدار نشان داده و مواردی از این اهداف را که هر دانشگاه با آن‌ها بیشترین همخوانی را دارد، برجسته می‌کند.

دکتر فیل بتی، کارشناس ارشد مؤسسه رتبه بندی آموزش عالی تایمز می‌گوید:

«ما معتقدیم که دانشگاه‌ها بزرگترین امید ما برای حل برخی از بزرگترین چالش‌های جهان هستند».

«این رتبه‌بندی‌ها ثابت می‌کنند موانع سنتی برای موفقیت همچون ثروت یا اعتبار پژوهش در انجام کارهای بزرگ به منظور پایداری فاقد اهمیت هستند. واضح است که دانشگاه‌ها انگیزه زیادی به ما برای امیدواری بیشتر القا می‌کنند».

منبع:www.weforum.org

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code