امروز۲۰ تیر ۱۳۹۹
آینده حمل و نقل دریایی

کشتی‌‌های بدون خدمه، آینده حمل و نقل دریایی

شرکت رولز رویس (Rolls-Royce) همه ما را در نگاه اول یاد اتوموبیل‌های تشریفاتی و لوکس می‌اندازد. اما فراتر از خودروهای لاکچری، حالا این شرکت برنامه‌های دیگری برای آینده در سر دارد. این‌بار نه در زمینه اتوموبیل و یا حتی سرمایه‌گذاری بر روی اتوموبیل‌های خودران (driverless car)، بلکه در زمینه ساخت کشتی‌های بدون خدمه و با ناوبری از راه دور (Remote-controlled). کشتی های بدون خدمه، آینده حمل و نقل دریایی

قرار است این کشتی‌ها در سال ۲۰۲۰ به آب انداخته شوند و در کاربردهای تجاری مورد استفاده قرار گیرند. با این وجود مسائلی مانند مسائل امنیتی باید تا آن زمان حل شوند. هکرها با هر دلیلی می‌توانند کنترل این کشتی‌ها را در دست بگیرند. علاوه بر آن خطر حمله به این کشتی یا صدمه زدن با آن هم باید در نظر گرفته شده و برای آن چاره‌جویی شود.

با این همه، رولز رویس که به دلیل عدم وجود خدمه در این کشتی‌ها، آن‌ها را ارزان‌تر و امن‌تر می‌داند، مصمم است که تا انتهای این دهه، از آنها رونمایی کند.

اتحادیه اروپا نیز با کمک مالی ۴ میلیون دلاری در قالب برنامه (MUNIN) از این فناوری آینده حمل و نقل دریایی حمایت می‌کند.

کشتی های بدون خدمه؛ آینده حمل و نقل در دریا

اشتراک‌گذاری

یک نظر

  1. mz پاسخ

    قابل تامل است با وجود پیشرفت سرسام اور تکنولوژی، باز هم خطراتی ماحصل این تکنولوژی را تهدید می کند! انگار با هم رقابت می کنند. شایدم عامل رشد همند!
    پایانی ندارد…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code