هنر-شفاف-اندیشیدن

خلاصه ای از هنر شفاف اندیشیدن

کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» کتابی است با مضمون جامعه‌شناسی، روان‌شناسی و خودشناسی؛ که توسط یک رمان‌نویس و اقتصاددان سویسی (رولف دوبلی) نوشته شده و عادل فردوسی پور به همراه دو نفر دیگر آن را ترجمه کرده‌اند. کتاب آینده پژوهانه

آینده اندیشی و آینده پژوهی

کتاب درباره اشتباهاتی است که انجام داده‌ایم، ولی نباید انجام می‌دادیم. اشتباهاتی که انجام دادنشان نارواست لاکن به دلیل عدم آشنایی به این اشتباهات روزانه به دفعات در‌ زندگی‌ ما تکرار می‌شوند.

در کتاب به ۹۹ خطا اشاره شده است که به زعم خود نویسنده این تعداد خطا کامل نبوده و می‌توان به آن‌ها فزود و صد البته باید دانست که خطاهای موجود در اکثر موارد با دیگر خطاها همپوشانی‌هایی را خواهند داشت.
بعد از مطالعه و البته خودداری از انجام خطاهای ذکر شده می‌توانیم ذهن و زندگی شفاف‌تری داشته باشیم و مسائل را با دیدی متفاوت از قبل بنگریم.

هنر شفاف اندیشیدن

هنر شفاف اندیشیدن

آینده پژوهی

آنچه در ادامه می‌توانید دانلود کنید، خلاصه‌ای از این کتاب ارزشمند است که توسط محمدصالح فضلی یکی از دانشجویان خوب من انجام شده و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته که خواندن اصل کتاب لذت دو چندانی دارد، اما خلاصه کتاب هم آن‌قدر با کیفیت و روان تدوین شده که خواندن آن خالی از لطف نیست.

از آن جهت این کتاب را در وب سایت معرفی کردم که بسیاری از فصول آن با تمرکز بر تفکر آینده و آینده اندیشی نوشته شده‌اند.

از خواندن کتاب لذت ببرید و با ذکر منبع آن را بازنشر دهید.

خلاصه کتاب هنر شفاف اندیشیدن
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *