امروز۸ اسفند ۱۳۹۹
منابع دکتری آینده پژوهی

منابع دکتری آینده پژوهی

باید چندین بار با دقت به جدول نگاه می‌کردم تا مطمئن شوم که چه اتفاقی افتاده است. درست است آن‌چه جلوی چشم من است، منابع دکتری آینده پژوهی است که به عنوان یکی از سه رشته، در کنار مدیریت راهبردی و مدیریت اطلاعات که قرابت آینده پژوهی با این مورد آخر را اصلا نمی‌فهمم، ذیل عنوان کلی مدیریت راهبردی و آینده پژوهی قرار گرفته‌اند.

عجبا و وا اسفا که برای قبولی در کنکور دکتری آینده پژوهی، متقاضی باید آمار و کاربرد آن در مدیریت؟! مبانی سازمان و مدیریت؟! و اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام؟! را در سطح کارشناسی و بازاریابی پیشرفته؟؟؟! و مدیریت استراتژیک پیشرفته؟؟! را در سطح کارشناسی ارشد بخواند.

هر چقدر با خودم کلنجار رفتم که دلیلی برای انتخاب این چینش دروس، برای قبولی در بالاترین سطح تحصیلی آن هم در رشته آینده پژوهی را بفهمم، ذهن الکنم راه به جایی نبرد.

فقط آرزو کردم که داوطلبان رشته بعد از اینکه چنین درس‌هایی را از بر شدند و به سوالات مسخره کنکور جواب درخور دادند و بر صندلی دکتری تکیه زدند، نفس عمیقی بکشند، هر آنچه خوانده‌اند را در سطل زباله فراموشی بریزند و خود را آماده یادگیری مفاهیم عالی آینده پژوهی کنند.

نوشته مرتبط: دکتری آینده پژوهی

آینده پژوهی

منابع دکتری آینده پژوهی

منابع دکتری آینده پژوهی

دروس امتحانی کنکور دکتری آینده پژوهی؛ البته با تاسف بسیار

منابع دکتری آینده پژوهی

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code