امروز۱۱ اسفند ۱۳۹۹
رساله دکتری آینده پژوهی

رساله دکتری آینده پژوهی

وقتی نگارش رساله به اتمام رسید، تقریبا هر کدام از دوستانم که نیاز به متن نوشتار داشتند آن را در اختیارشان گذاشتم، اما حالا تصمیم گرفتم متن را به صورت عمومی منتشر کنم تا همه علاقه‌مندان بتوانند از آن استفاده کنند. رساله دکتری آینده پژوهی

همه­ نوشته­‌ها اول بار مانند یک نطفه، جایی در ذهن نویسنده نقش می‌بندند و سپس در تمامی دوران جنینی بزرگ و بزرگ‌­تر می‌شوند و بر پیکره آنها خط و خطوط رشد می‌نشیند. نگارش این رساله نیز در طول یک سال و نیمی که عمیقا درگیر آن بودم، از این قاعده کلی مستثنی نبود. در این یک سال و پاری، بیش از آن‌که درگیر پاسخ به سوالات پژوهش باشم، درگیر طرح سوالات درست بودم و معتقدم اگر برای من یادگیری در فرایند نگارش این رساله رخ داده، دقیقا در فرایند طرح همین سوال­‌ها بوده است. گزارشی که اینجا می‌توانید به صورت رایگان دانلود کنید، نظرات من در سال ۱۳۹۴ هجری – شمسی بود و چه بسا در ادامه کار و در طرح سوالات دیگر و جواب بدان­‌ها، برداشت‌های دیگری داشته باشم که مکمل یا مخالف بحث­‌های مطرح در این رساله باشند.

عمر حقایق کوتاه است و این روزها کوتاه و کوتاه‌­تر می شود و این تغییرات به ما می‌آموزد که پذیرش پویایی و زمان­‌مند بودن مباحث علمی، شرط اول پژوهش‌گری است. اما مطلبی که بیانش را در سخن آخر لازم دیدم، لحظه تولد و دوران بعد از تولد این نوشته است. جایی که دیگران نیز می­‌توانند در آن نظر کنند. امیدوارم که خوانندگان این نوشتار بنده را از لطف نقد محروم نکنند، چرا که بهترین مجسمه­‌ها با چکش‌های سنگین اهل هنر و فن است که ساخته می‌شوند.

رساله دکتری رشته آینده‌پژوهی

عنوان رساله دکتری آینده پژوهی:

بررسی تحلیلی تصاویر آینده جامعه ­ی ایرانی در ذهن جوانان تحصیل­کرده کشور بر اساس روش تحلیل لایه ­ای علّی (CLA)

برای اخذ دکتری آینده پژوهی از دانشگاه تهران

نگارنده: محسن طاهری دمنه

لینک دانلود: رساله دکتری آینده پژوهی

رساله دکتری آینده پژوهی

فایل را با دیگران به اشتراک بگذارید، اما لطفا از آن برای فروش استفاده نکنید و در صورت استفاده در مقالات علمی، به آن ارجاع دهید.

رساله دکتری آینده پژوهی

نوشته‌های مرتبط:

پایان نامه کارشناسی ارشد آینده پژوهی

آینده پژوهی

رساله دکتری رشته آینده پژوهی

اشتراک‌گذاری

یک نظر

  1. محمود نوری پاسخ

    عرض سلام آقای دکتر. از وسعت نظرتان ممنونم. کشور به جوانانی چون شما بسیار نیازمند است. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code