سخنرانی شهر آینده و آینده شهر شهرداری اصفهان

سخنرانی "داستان‌های باورپذیر از آینده شهر"

دومین نشست آینده پژوهی شهری به همت شهرداری اصفهان و با حضور مدیران شهری و شهروندان در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان با عنوان ” شهر آینده و آینده شهر ” برگزار شد.

آینده پژوهی شهری

شهر آینده و آینده شهر

آینده پژوهی شهری

در این نشست دکتر محسن طاهری دمنه به عنوان سخنران به بررسی آینده ی شهر، شهرنشینی و جایگاه علم و فناوری در مواجه با چالش های آینده شهر پرداختند. دکتر طاهری ضمن بررسی اجمالی گذشته و پیش بینی های احتمالی از آینده ی شهرها، سه چالش تامین پایدار غذا، آب و انرژی را به عنوان چالش های بنیادین شهرها در آینده مطرح و نقش علم و فناوری در رفع این چالش‌ها را مورد بحث قرار دادند.

سخنرانی آینده شهر اصفهان

سخنرانی در جمع مدیران شهری و شهروندان اصفهان
آینده

شهرهای تولیصرف کننده با تغییر استعاره ذهنی ما از «شهر به مثابه محل مصرف» به «شهر به مثابه محل تولید و مصرف» بزرگترین تغییری است که شهرهای آینده باید به خود ببینند. شهرهای تولیصرف کننده توان تولید پایدار انرژی، آب و غذا را دارند و می توانند همزمان با رشد شهرنشینی منجر به تاب آوری شهری شده و شهرهای زیست پذیر را محقق سازند.
انرژی های تجدیدپذیر، تصفیه فاضلاب شهری و کشاورزی شهری سه محور فناورانه ی مهم برای تحقق شهرهای تولیصرف کننده اند. هر چند پیاده سازی هر کدام از آنها به تنهایی نیز یک انقلاب در شهرنشینی ایجاد می‌کند.

آینده پژوهی شهری
نوشته مرتبط: گزارش کارگاه آینده پژوهی در برنامه ریزی شهری
آینده پژوهی شهری

فیلم کامل این سخنرانی را می‌توانید مشاهده نمایید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code