امروز۱۵ مرداد ۱۴۰۰
رهبران: مشکلی نیست که همه چیز را ندانیم

رهبران: مشکلی نیست که همه چیز را ندانیم

رهبران هر روز بیشتر از روز قبل اعتراف می‌کنند که از منطقه مرسوم آسایش خود خارج شده‌اند و روی زمینی لغزنده گام برمی‌دارند. راهکار چیست؟

دوم ژوئیه سال ۲۰۱۸؛ مدیرعاملی اطمینان حاصل کرد که اختلال‌های پرشتابی که همگام با پیدایش فناوری‌های جدید، تازه‌واردان جدید و الگوهای کسب‌وکاری جدید در صنعت وی رخ می‌دهند، اطمینان خاطر معمول او را به لرزه می‌اندازند. او که کارشناسی خبره در زمینهٔ کاری خود به شمار می‌آید، تردید داشت که آیا می‌تواند با ماهیت در حال پیچیده‌تر شدن چالش‌هایی که امروزه پیش روی رهبران قرار دارند و از کار تا زندگی خانوادگی را در بر می‌گیرند، سازگاری پیدا کند یا خیر.

فقط او نیست که این احساس را دارد. هر روز رهبران بیشتری اعتراف می‌کنند که احساس می‌کنند از منطقه مرسوم آسایش خود خارج شده‌اند و روی زمینی لغزنده گام برمی‌دارند. آن‌ها از این موضوع شکایت می‌کنند که زیاد «جان می‌کنند» و ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته کار می‌کنند اما به نتایجی ضعیف‌تر از گذشته دست می‌یابند و و محیط کاری‌شان از حجم زیادی از اطلاعات و دستورالعمل‌ها پر شده است.

آینده نگاری استراتژیک

راهکار چیست؟ فکر می‌کنیم باید چابکی درونی خود را پرورش بدهید.

دوران آشفته برای به پایان رسیدن، نیازمند رهبرانی تحول‌گرا است تا آنقدر به پیچیدگی خود بیفزایند تا بتوانند به نحوی تأثیرگذارتر از آن دوران گذر کنند. تاکنون توجه کمی به فشار شناختی و احساسی حاصل از تغییرات پویا بر رهبران شده است. اینگونه فشارها، فشاری به‌شدت طاقت‌فرسا است چرا که ماهیت اخلال و آشفتگی به آن معنی است که رهبران باید سازمان‌های خود را از میان انبوهی از ابهام و عدم‌قطعیت به خارج هدایت کنند. آینده پژوهی و آینده نگاری

کاملاً آشکار است که برای انجام «چابک» کارها، باید «چابک» باشید. چگونه باید این کار را انجام داد؟ با پیچیده‌تر کردن خودمان. برای این کار باید «خودی قوی‌تر و بزرگ‌تر» را درون خود بسازیم تا هر پیچیدگی را ساده انگاریم و بتوانیم با هدفی بزرگ‌تر، صراحت بیشتر، آرامش درونی و تأثیرگذاری گام برداریم. «خود بزرگ‌تر» به‌جای آنکه با تمام چالش‌ها یا با خودمان و عادت‌هایمان بجنگد و فرسوده بشود، تلاش می‌کند تا ما را با عادت‌هایمان دوست کند.

«چابک» باشید.

«چابک» باشید.

بنا به تجربه آموخته‌ایم که پنج شیوه شخصی که در ادامه می‌آیند، می‌توانند تأثیری معنادار در به دست آوردن ذهنیت موردنیاز برای رهبری مؤثر در دوران تحول داشته باشند. این پنج روش، حکم بلوک‌های ساختمانی برای ساخت چابکی درونی فرد را دارند:

  1. برای حرکتی سریع‌تر، توقف کنید. متوقف شدن در حین انجام کار، گامی برخلاف انتظار است که رهبران برای فضاسازی برای قضاوت آگاهانه، تفکر بدیع و اقدامی سریع و هوشمند برمی‌دارند.
  2. جهل خود را بپذیرید. ایده‌های خوب و تازه از هر جایی می‌توانند ریشه بگیرند. رقبا از هر صنعتی سر بر می‌آورند و محصول یک تکنولوژی واحد نیز می‌تواند شکل کسب و کار شما را دچار دگرگونی کند. در چنین دنیایی، گوش دادن به حرف‌هایی که نمی‌دانیم از کجا به گوش می‌رسند و فکر کردنی که خاستگاهش را نمی‌دانیم، ابزاری مهم برای تشویق به کشف ایده‌های بکر، غیرمنتظره و خط ‌شکن است.
  3. چارچوبی ساختارشکنانه به سؤالات ببخشید. یک راه برای تشخیص الگوهای پیچیده‌ای که باعث شدت گرفتن توام مشکلات و فرصت‌های اورژانسی می‌شود تغییر ماهیت سؤالاتی است که از خود می‌پرسیم. مطرح کردن سؤالات چالشی می‌تواند به باز شدن الگوهای ذهنی موجود شما بیانجامد.
  4. جهت را تنظیم کنید، نه مقصد را. در سیستم‌های پیچیده ما و در این دوران پیچیده، به‌ندرت راه‌حل‌هایی پیچیده پیدا می‌شوند. به‌جای اینکه به تیم خود بگویید از نقطه A به نقطه B بروند، به همراه آن‌ها سفری را به سمت تصویری از آینده آغاز کنید که ایده‌ها و نوآوری‌ها را در ذهن‌شان روشن می‌کند. خود و تیم‌تان را با استفاده از چشم‌اندازی هدفمند هدایت کنید، نه با دستاوردها. به جای اینکه از خود بپرسید «به چه چیزی دست خواهیم یافت؟» این سؤال را مطرح کنید که «فراتر از اهداف و معیارها… از کجا می‌دانیم که موفق خواهیم شد؟»
  5. راه‌حل‌های خود – و البته خودتان – را تست کنید.را خنثی کنند. این خیمه کوچک در سیلیکون ولی بنیادگرا به همان اندازه برازنده شما است که برای شرکت‌تان برازنده است. اگر خودتان را به عنوان یک آزمایشگاه زنده در نظر بگیرید، باعث می‌شود که کار رهبری یک شرکت چابک و همیشه در حال تحول را کاری هیجان‌بخش بدانید نه کاری وحشت‌آور.

آینده پژوهی و رهبری استراتژیک

شکست‌های سریع و ارزان خنثی کننده فجایع بزرگ و گران

شکست‌های سریع و ارزان خنثی کننده فجایع بزرگ و گران

این روش‌ها، مجموعه‌ای از معیارها و ملاک‌های به هم مرتبط را ارائه می دهند، نه اکسیری که دوای همه دردها باشد. همچنین، مقابله با آن‌ها نیز مسئله بی‌اهمیتی نیست. اما عمل آگاهانه و مبتنی بر نظم احتمال پیشرفتی فراتر از غوغای شتابزده ناشی از وقایع روزمره را بالاتر می‌برد و منجر به آن می‌شود که تیم خود را مؤثرتر رهبری کنید و شرکت خود و دیدگاه‌های رقبا را با پیش‌بینی خلاقانه شناسایی کنید.

آینده پژوهی در رهبران

مدیر عامل شرکتی که با وقار و متانت همیشگی خود، درباره توانایی‌های خود برای مقابله با چالش‌های پیچیده دچار تردید شده بود را به خاطر بیاورید. ما به او کمک کردیم تا رویکرد خود را تغییر  داده و بیاموزد که نباید از ندانستن تمام پاسخ‌ها هراسی به دل راه دهد.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code