امروز۵ آبان ۱۴۰۰
حرکت انقلاب صنعتی چهارم، از صحبت تا عمل

حرکت انقلاب صنعتی چهارم، از صحبت تا عمل

شایعات پیرامون انقلاب صنعتی چهارم از آنچه قبلاً به عنوان محرک سرمایه گذاری بود به سمت نتایج واقعی امروز حرکت کرده است. شرکت‌های خاورمیانه گزارش کرده‌اند که آن‌ها سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه انجام داده‌اند و این باعث پیشرفت فزاینده‌ای در سطوح دیجیتالی شدن و یکپارچه سازی شده است. ۴۱٪ از شرکت کنندگان در نظر سنجی این مناطق اعلام کردند که آن‌ها در حال حاضر به سطح پیشرفته‌ای از دیجیتالی شدن و یکپارچه سازی دست پیدا کرده‌اند و از بالغ بر۶۲٪ از این شرکت‌ها انتظار می‌رود که در پنج سال آینده به این سطح از پیشرفت برسند.

آینده پژوهی انقلاب صنعتی

در مقایسه با دیگر کشورهای جهان، این سطح از دیجیتالی شدن، زیاد و غیر عادی است. پاسخ دهندگان به این نظر سنجی ممکن است از آنچه که دیجیتال سازی پیشرفته به طور واقعی به نظر می‌رسد، درک متفاوتی داشته باشند. ممکن است شرکت‌های خاورمیانه میزان “پیشرفت” را تا حدودی پایین‌تر از آنچه شرکت‌های اقتصادی پیشرفته، جایی که انقلاب صنعتی چهارم تاریخچه طولانی‌تری دارد، تعیین کرده باشند. در بیشتر شرکت‌ها، شاهد افزایش سطوح فرایند اتوماسیون هستیم هرچند که اتوماسیون در سطوح خدمات هنوز پیشرفت چندانی نداشته است.. هدف اینست که فراتر از بهره وری عملیاتی به سمت برتری و تعالی خدمات داخلی و خارجی، به کارگیری فناوری‌های موردنظر جهت دستیابی به هدف خاص مشتری، تمایز رقابتی و حتی ادغام با فرایندهای مشتری/تأمین کننده، پیش برویم.

خاورمیانه و پیشرفت شرکت ها

خاورمیانه: انقلاب صنعتی چهارم فراتر از محرک – به مرکز عملیاتی و استراتژیک بسیاری از شرکت‌ها دست یافته‌ است.

آینده پژوهی فناوری

با این وجود، شواهد محکمی وجود دارند که بسیاری از تولیدات صنعتی و حمل و نقلی و شرکت‌های لجستیک در این ناحیه به معنای واقعی نقش رهبر به خود گرفته‌اند. به عنوان مثال، برخی از شرکت‌های ناحیه‌ای در بخش خطوط هوایی‌، در حال توسعه قابلیت‌های بخش دیجیتال سازی جهانی در هر دو زمینه تجربه مشتری و همچنین بهره برداری عملیاتی هستند.

تولیدات صنعتی هم در این راه خوب عمل کرده‌اند. برای مثال، یک شرکت پیشرو در تولید کابل، به قابلیت دیجیتال سازی پیشرفته در اکثر کارخانه‌ها دست یافته است. در طی چند سال گذشته این شرکت نزدیک به ۱۰ ٪ از درآمد سالانه خود را در اجرای فرایندهای مختلف و سنجش بهینه سازی زنجیره ارزش، سرمایه گذاری کرده‌اند. که شامل:

  • دسترسی عمودی و یکپارچه سازی داده‌های توسعه، تولید و زنجیره تأمین
  • مدیریت اثر بخش داده و بهبود آنالیز داده‌ها در زمان واقعی
  • اتوماسیون تمامی فرایندهای مهم در جریان یک_قطعه
  • اندازه گیری مداوم و بهینه سازی تمام مراحل فرایندها و پارامترها

آینده پژوهی و آینده نگاری

 گزارش درصد سطح پیشرفت شرکت‌ها در حوزه دیجیتال سازی و یکپارچه سازی، به قرار زیر است:

سطح پیشرفت شرکت‌ها در حوزه دیجیتال سازی و یکپارچه سازی

سطح پیشرفت شرکت‌ها در حوزه دیجیتال سازی و یکپارچه سازی

آینده پژوهی تکنولوژی

سطوح بالایی از دیجیتال سازی توسط شرکت کنندگان در نظر سنجی گزارش شده است، اما بعضی از آن‌ها ممکن است دیجیتال سازی را در اصطلاحات سیستم ERP به صورت نسبتاً محدود درک کرده باشند.

با نگاهی به آینده،۶۲٪ از پاسخ دهندگان در نظر سنجی خاورمیانه انتظار دارند که به سطح پیشرفته دیجیتال سازی در ۵ سال آینده دست یابند. این عقب ماندگی پایین‌تر از ۷۲٪ در سطح جهانی گزارش شده است. این قسمت، این حقیقت را منعکس می‌کند که این بخش از صنعت از جمله بخش الکترونیکی و خودرویی که بیشتر سرعت جهانی را تنظیم می‌کنند، حضور تولیدی گسترده و قوی در منطقه ندارند. هرچند شرکت‌های خاورمیانه می‌خواهند از حفظ این سطح از برتری، اطمینان حاصل کنند .

در ارتباط با نتایج بررسی جهانی، دیجیتال سازی پیشرفته و ادغام افقی زنجیره ارزش با تأمین کنندگان، مشتریان و دیگر شرکای زنجیره ارزش، در مقایسه با زنجیره ارزش عمودی اندکی آهسته‌تر در حال پیشرفت هستند اما اینجا دوباره پتانسیل، حتی در بخش‌هایی که بلافاصله با شکاف بُعد صنعت چهارم ارتباط برقرار نمی‌کنند، زیاد است.

آینده نگاری استراتژیک

نوشته‌های مرتبط با عنوان کلی  انقلاب صنعتی چهارم

آینده نگاری انقلاب صنعتی

در مهندسی و تولیدات، برای مثال آماده سازی بهتر اطلاعات مرتبط، حل سریع مسئله، تکنولوژی همکاری با تأمین کنندگان و مشتریان، تشریک مساعی کارها در طراحی ساخت و بهره برداری از پروژه‌ها از جمله روش‌های اصلی بهبود دیجیتالی شدن و بهره وری و استفاده از منابع است. پتانسیل تحول صنعت ۴.۰ در نسبت بالایی منعکس شده است (۷۰٪) از مصاحبه شوندگان از این منطقه گزارش کردند که انتظار بالاترین سطوح دیجیتال سازی آینده و یکپارچه سازی در حوزه مدل‌های تجارت دیجیتال و خدمات محصولات را دارند. این پتانسیل را می‌توان در یکی از مهمترین صنایع_پتروشیمی منطقه مشاهده کرد. برای شرکت‌های تولید کننده مواد شیمیایی، زمینه قابل توجهی برای جمع آوری و قدرت نفوذ بهتر دانش در مورد خصوصیات شیمیایی و فیزیکی محصول در برنامه مشتری و استفاده از آن برای محصولات سفارشی، بهبود همکاری و توسعه ابزار و خدمات مشترک، دارد. علاوه براین بعضی از شرکت‌های شیمیایی به دنبال کشف فرصت‌های ناشی از اکوسیستم دیجیتالی به صورت گسترده‌تر در بازار محصولات خود هستند. آن‌ها داده‌های نتیجه بازار نهایی را بررسی می‌کنند و از آن‌ها نه تنها برای اطلاع از توسعه محصول، بلکه برای ارائه بهتر ارزش افزوده خدمات به مشتری استفاده می‌کنند.

منبع: http://www.pwc.com/m1/en/publications/industry-40-survey/talk-to-action.html

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code