+

چالش های آینده در خودروهای برقی

۱۰ دی ۱۳۹۷

? چالش های آینده در خودروهای برقی

? در حال حاضر تنها دو درصد از خودروها در ایالات متحده برقی هستند، اما پیش بینی می شود تا سه دهه ی آینده بخش عمده ای از خودروهایی که در آمریکا تردد می کنند، خودروهای برقی باشند.
⁣رانندگان آمریکایی به طور متوسط سالانه حدود ۳ تریلیون مایل رانندگی می کنند و برای این حجم از حرکت بیش از ۱۷۰ میلیارد گالن بنزین و دیزل مصرف می کنند. تبدیل تمام این مایل ها به برق، تقاضای جدیدی برای سیستم تولید و عرضه برق کشور خواهد داشت.

? دقت کنید دقیقا موضوع همین جا است. اگر همه خودروها در ایالت تگزاس همین امروز برقی شوند، این ایالت به ۱۱۰ تراوات ساعت برق بیشتر در سال نیاز دارد که به اندازه مصرف تقریبا ۱۱ میلیون خانه در سال است.

 

? اما مسئله اصلی حتی میزان مصرف برق نیست، می توان این میزان از برق را تولید کرد. مسئله مهمتر بحث زمان بندی استفاده از شبکه است. دقت کنید زمان بندی در شبکه ای که حالا هر خودرو مثل یک دوشاخه سیار عمل می کند که هر لحظه ممکن است برای شارژ شدن به برق وصل شود. نکته مهم این است که اگر حجم بالایی از این وسائل به شبکه متصل شوند می توانند پیک بالایی از مصرف را به صورت لحظه ای به شبکه تحمیل کنند و این برای شبکه یعنی فاجعه.

متخصصان صنعت برق کاملا این مسئله را درک می کنند و می دانند که هوشمندسازی شبکه و طراحی سیستم های پیش نگر برای مدیریت انرژی در آینده چقدر مسئله مهمی است.

دیدگاه‌تان را ارسال کنید ...


*

code

. logo-samandehi تایید